Strana 3 z 4
Zobrazit položek na stránce
Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 Další Poslední
K 10ti letému výročí, kdy se Základní umělecká škola Černošice přestěhovala do vily „U Kantůrků“ , významné a ceněné raně secesní stavby architeka Osvalda Polívky (1859-1931), připravila ZUŠ „Festiválek“, skládající se celkem z 8mi akcí....
Na další akci, v úterý 25. 9. v 18.30 hod. konané opět v sále ZUŠ ve Střední ulici se černošickému publiku představí jeden z nejnadanějších českých klavíristů mladé generace Ivo Kahánek, který se v r. 2004 stal absolutním vítězem prestižní interpretační soutěže Pražské jaro
Žáci ZUŠ Černošice pod vedením svých učitelů hudebního a tanečního oboru si připravili na 11. 6. příjemné vystoupení pro děti Mateřské školky v Karlické, které tak mohly naživo slyšet a seznámit se s nástroji jako je saxofon, zobcová a příčná flétna, kytara, klavír a housle a dále vidět i taneční vystoupení s přednesem lidových písní. Celý koncertík pro děti přizpůsobila a krásně uváděla paní učitelka ZUŠ Pavlína Tomášová. Děti nadšeně a pozorně poslouchaly a na závěr zazpívaly i spolu s vystupujícími společnou píseň. ZUŠ se těší na další přírůstky k umělecké výuce i z řad žáků mateřských školek.
Dne 22. května předvedla černošická Zuška ukázku toho nejlepší, co se tento školní rok „urodilo“. ....Poprvé bylo možno zhlédnout soubor fotografií žáků Školy vidění, jak na panelech, tak promítaných na stěnu.
Mezi hudebníky vystoupili i žáci, kteří letos školu úspěšně reprezentovali na soutěžích. A jako poděkování si odnesli malý dárek. Z uvedené fotografie je patrné, že laureáti pochází z řad nejmladších žáků a je vidět, že ve škole vyrůstá nová generace nadaných a nadějných mladých muzikantů.
Tento cyklus vznikl v dramaturgii občanského sdružení ProKultura, které se vyprofilovalo při ZUŠ Černošice v r. 2010 a jehož členové jsou realizátorky přednášek a pedagogové zuš Hana Bláhová, Jana Vavřínková, Michaela Šlesingerová a Jitka Jandáková spolu s předsedkyní sdružení Kateřinou Malmstedt a dále spolupracujícími žáky a rodiči zuš. Audiovizuální přednášky jsou ojedinělým projektem v celé republice, jsou celé promítané, artefakty jsou přesně časovány na hudbu citlivě vybranou k uměleckým dílům.
Kolektiv autorek začal realizovat ve školním roce 2009/2010 „Cyklus audiovizuálních přednášek o umění“ konaných v ZUŠ Černošice. Přednášky jsou svou 60ti minutovou délkou koncipované pro děti, ale uvádíme je v podvečerních hodinách i kvůli dalším zájemcům z řad mládeže a dospělých posluchačů.
Strana 3 z 4   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 Další Poslední

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory