Po 3 letech probíhá v roce 2015 opět soutěžní přehlídka tanečních oborů základních uměleckých škol a ZUŠ Černošice je opět pořadatelem jak okresního (pro Prahu - západ), tak krajského kola (pro Středočeský kraj). Do soutěžního klání se znovu vydal i Folklorní soubor Pramínek při ZUŠ Černošice, který působí v rámci tanečního oboru - výuky lidového tance, a to s pásmem "Dívčí kola z Jihlavska." S tímto pásmem postoupil Pramínek do krajského kola, které se uskuteční 10. 4. 2015 v Salesiánském divadle, Praha 8.
Více o Pramínku najdete na www.praminekcernosice.cz
ZUŠ Černošice oslavovala v roce 2014 60 let své existence a Rok české hudby. U této příležitosti škola pořádala festival 60 let ZUŠ Černošice. Půlroční festival vyvrcholil velkým vánočním koncertem s podtitulem "Vánoční nálady", který proběhl v sobotu 13. 12. 2014 v Club Kině v Černošicích. Na koncertě se představila tělesa při ZUŠ - Folklorní soubor Pramínek a Orchestr ZUŠ, a také žáci hudebního oboru. V tělocvičně Sokola byla ke zhlédnutí výstava výtvarného oboru a oddělení FOTO. Koncert se mimořádně povedl a festival krásně uzavřel. Děkujeme všem účinkujícím, organizátorům a návštěvníkům za skvělou atmosféru!
Jako každý rok Pramínek koledoval na 2. adventní neděli u kapličky sv. Václava v Mokropsech. Tentokrát s repertoárem vánočních písní z Valašska.
Více o Pramínku se dozvíte na webu www.praminekcernosice.cz nebo na facebooku www.facebook.com/FSPraminek

ZUŠ Černošice slaví v letošním roce 2014 své 60 narozeniny! Zároveň je rok se 4 na konci Rokem české hudby. Takže se škola rozhodla u příležitosti těchto dvou mimořádných výročí uspořádat festival, který by obě akce náležitě oslavil. V listopadu se uskutečnil 3. koncert tohoto festivalu věnovaný žáků, učitelů a absolventům ZUŠ Černošice. Více se dozvíte na http://www.zuscernosice.cz/60/
2. koncertem festivalu 60 let ZUŠ Černošice se uskutečnil v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Černošicích, kde se představila Černošická komorní filharmonie, složená mimo jiné ze žáků, absolventů a pedagogů ZUŠ Černošice, a smíšeného sboru Pražští pěvci. Tento koncert byl věnovaný především Roku české hudby a program byl tedy složený z významných děl českých hudebních skladatelů. Více se dozvíte na http://www.zuscernosice.cz/60/
ZUŠ Černošice slaví v letošním roce 2014 své 60 narozeniny! Zároveň je rok se 4 na konci Rokem české hudby. Takže se škola rozhodla u příležitosti těchto dvou mimořádných výročí uspořádat festival, který by obě akce náležitě oslavil. V polovině září se uskutečnil Zahajovací koncert tohoto festivalu. Více se dozvíte na http://www.zuscernosice.cz/60/
Každoročně se vydává taneční obor ZUŠ Černošice v polovině srpna do malebného kláštera v jihočeské Bechyni, kde se věnuje pohybovým a výtvarným aktivitám. Ne jinak tomu bylo i letos! Tanečnice společně s kapelou Pramínku prožili 5 krásných dní v tvůrčím prostředí františkánského kláštera na břehu řeky Lužnice a prohlubovali zde dovednosti v současném i lidovém tanci, zpěvu, výtvarnu a fotografování.
Opět po roce se na zahradě ZUŠ Černošice představil taneční obor ZUŠ. Zahrada plná tance je vždy závěrečné vystoupení sezóny a vystupují zde všechny děti od nejmenších přípravek až po dospělé. Diváci se mohou těšit jak na současný tanec tak na lidový v podání Pramínku.
Počasí nám přálo a celé odpoledne se opravdu povedlo!
Více o Pramínku najdete na webu www.praminekcernosice.cz nebo na facebooku www.facebook.com/FSPraminek
Strana 4 z 12   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další Poslední

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory