Rok 2017 byl velmi úspěšný na absolventy, proto se škola rozhodla udělat hned 2 absolventské koncerty. Jeden v dubnu pro hudebníky, druhý pak v květnu pro tanečníky. Tanečnice se představily ve 2 výstupech, a to s číslem Na vodní hladině na hudbu Luboše Sluky, kterou si děvčata vytvořila sama. Dále to pak byla choreografie Kontrasty na hudbu Miloslava Kabeláče.
Ve středu 29. 6. 2016 jsme poprvé všichni společně zakončovali školní rok. Ve spolupráci se spolkem Rodiče dětem - Černošice, jsme uspořádali nejprve společné focení, a poté následovalo předávání vysvědčení. Příjemné odpoledne doplnila svými dobrotami mokropeská Famelie. Děkujeme všem, kteří přišli a pevně věříme, že jsme položili základy nové tradici. I když jsme tedy ještě nepřekonali rekord spřátelené ZUŠ Bechyně, na jejíž závěrečné fotce se sešlo na 300 žáků, ale i našich 120 je do začátku skvělý výsledek. Přejeme všem krásné prázdniny.
Spolek při ZUŠ Černošice - Rodiče dětem - Černošice, z.s. v sobotu 21. 5. 2016 uspořádal 1. černošický koloběh. A proč právě koloběžky? To je velmi jednoduché - většina dětí se totiž do školy dopravuje právě na koloběžkách, takže se spolek rozhodl uspořádat jim koloběžkové klání.
Na předních příčkách již 8. ročníku regionální výtvarné soutěže, kterou vypisuje ZUŠ Řevnice, se umístili žáci výtvarného oddělení FOTO - Škola vidění.
1. místo   Adam Cejnar: Rock ve fraku
2. místo   Hana Janeková: Stát jsem já!
3. místo   Laura Trnková: Raťafák

Po šesti letech se opět taneční obor probojoval až do ústředního kola soutěžní přehlídky tanečních oborů základních uměleckých škol, a to v kategorii V. a - lidový tanec - pásmo: Dívčí kola z Jihlavska. Na závěr přehlídky tanečnice pod vedením Marcely Látalové obdržely několik diplomů - za autentický jevištní projev, za účast v ústředním kole, a diplom dostala i Marcela Látalová za vynikající pedagogickou a tvůrčí činnost.

Celá černošická delegace si víkend v Pardubicích velmi užila a na místě je poděkovat kapele, díky které byl výkon velmi kladně oceňován i po hudební stránce, Marcele Látalové a Hance Polívkové nejen za doprovod, ale především za čas strávený zkoušením a přípravou na vystoupení. Poděkování také patří našim hostitelům - ZUŠ Pardubice - Polabiny, kteří celý průběh přehlídky perfektně naplánovali a zorganizovali, takže vše proběhlo v příjemné náladě a bez jakýchkoliv komplikací.

Po roce jsme se opět sešli na Masopustním náměstí, abychom si zazpívali, zatancovali a na závěr skáceli májku. Pramínek předvedl oblíbené pásmo Na jarmarce a nové pásmo písní z Doudleb.

Více o Pramínku se dozvíte na www.praminekcernosice.cz a na facebooku www.facebook.com/FSPraminek

V sobotu 25. 4. 2015 oslavoval Folklorní soubor Pramínek 15 let své oficiální existence. První část koncertu byla složena z promítání videí z dílny Ivana Látala a diváci se tak mohli seznámit s úplnými začátky souboru, s místy, které soubor navštívil i s letní dílnou v Bechyni, která je vždy pro všechny tanečnice a muzikanty velkou událostí. Druhou část pak obstaralo živé vystoupení souboru se současným repertoárem. Podívejte se, jak oslava vypadala.

Více o Pramínku najdete na www.praminekcernosice.cz a www.facebook.com/FSPraminek

10. dubna proběhlo v Salesiánském divadle krajské kolo přehlídky tanečních oborů základních uměleckých škol, kterého se účastnily úspěšné choreografie z kol okresních z celého Středočeského kraje. Pramínek se taktéž předvedl s choreografií "Dívčí kola z Jihlavska", za kterou si vysloužil přímý postup do celostátního kola. Gratulujeme a děkujeme všem účastníkům, účinkujícím a pedagogům, bez jejichž pomoci by letošní přehlídka neproběhla tak hladce a příjemně a budeme se těšit opět za 3 roky.
Strana 3 z 12   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další Poslední

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory