Další promítaná přednáška Barokní člověk a jeho svět přinesla témata P. P. Rubens a nejen jeho umění portrétu, užité umění a další. Spolu s prezentacemi krásných děl a prezentacemi na hudbu J. S. Bacha a G. Händela publikum opět potěšily v následujících rolích:

infantka Clara Isabella: Jana Vavřínková
Isabella Brandtová: Michaela Šlesingerová
Helena Fourmentová: Michaela Šlesingerová
malíř Petrus Paulus Rubens: Hana Bláhová  

A na další přednášce v úterý 12. 2. 2013 s tématem o architektovi a mecenášovi J. Hlávkovi se na Vás budeme opět těšit..

Posluchači se v rámci „Festiválku“, který zorganizovala ZUŠ Černošice k 10ti letému výročí přestěhování ZUŠ do vily „U Kantůrků“ a začal v září Slavnostním koncertem žáků, mohou těšit na další akce. V pátek 19. 10. v 18.30 hod. v sále ZUŠ (Střední 403, Černošice) následuje akce „HUDBA NA PLÁTNĚ DOBY I FILMU“, kde se bude promítat dokumentární film významné české režisérky Drahomíry Vihanové Variace na téma hledání tvaru o předním českém klavíristovi Františku Rauchovi. Účastnit se bude sama režisérka Vihanová a studenti, klavíristé, odchovanci pedagogického klavírního umění Fr. Raucha. Po promítání bude následovat beseda s paní režisérkou Vihanovou a studenty, kterou povede klavírista Zdeněk Páleníček, taktéž odchovanec Fr. Raucha.
Slavnost v ZUŠ Černošice

Při příležitosti 10. výročí, kdy se ZUŠ Černošice přestěhovala do nově zrekonstruované  budovy kterou jí k užívání poskytlo město Černošice, proběhl dne 19. 9. 2012 koncert a výstava, na které se představili žáci školy. Počasí akci přálo, takže program probíhal nejen v krásné budově, navržené architektem Osvaldem Polívkou/ Obecní dům v Praz/, ale též v parkovém prostředí před ní. Budoucí mladí umělci oborů hudebního, výtvarného a tanečního (z Černošic, Všenor a Rudné) předvedli divákům, kteří se v hojném počtu dostavili, jak již ve svém oboru pokročili. Diváci jistě ocenili jejich nasazení a byli svědky několika opravdu pozoruhodných hudebních výkonů....

ve výtvarném oddělení se věnujeme velmi i keramice
Bohužel počasí zabránilo našemu muzicírování na zahradě zuš, ale i tak jsme zaplnili podvečer hudbou a výtvarným uměním a dílnou až do večera.
Strana 11 z 12   Stránky: První Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další Poslední

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory