Slavnost v ZUŠ Černošice

Při příležitosti 10. výročí, kdy se ZUŠ Černošice přestěhovala do nově zrekonstruované  budovy kterou jí k užívání poskytlo město Černošice, proběhl dne 19. 9. 2012 koncert a výstava, na které se představili žáci školy. Počasí akci přálo, takže program probíhal nejen v krásné budově, navržené architektem Osvaldem Polívkou /Obecní dům v Praze/, ale též v parkovém prostředí před ní. Budoucí mladí umělci oborů hudebního, výtvarného a tanečního (z Černošic, Všenor a Rudné) předvedli divákům, kteří se v hojném počtu dostavili, jak již ve svém oboru pokročili. Diváci jistě ocenili jejich nasazení a byli svědky několika opravdu pozoruhodných hudebních výkonů. Výstava, která koncert doprovázela, byla plná mnohdy nápaditých objektů z dílny výtvarníků a fotografů. Velice působivé bylo vystoupení tanečního souboru Pramínek   doprovázeného lidovou kapelou.
   
Jako sladkou odměnu nejen mladým umělcům, ale i přítomným divákům, rozkrájela paní ředitelka Ludmila Plzáková velký „narozeninový“ dort. Nelze než dodat, že to bylo velice příjemný a zajímavý podvečer.
   
Celá akce odstartovala Festiválek, který bude probíhat v ZUŠ, ale nejen v ní, po celý podzim a zakončen bude 18.12.2012 Vánočním koncertem.

Rudolf Drahomír Vogel
nezávislý publicista

    

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory