Noc s Andersenem v Černošicích

VIDEO Z AKCE ZDE

Lakomé Barky
opět dokázaly, že žádná výzva není tak velká, aby byla na jejich možnosti. A výjimkou nebyla ani Noc s Andersenem v ZUŠ Černošice.

Když jsem do ZUŠ dorazil já, našel jsem Barky sedět u kulatého stolu v zaujaté diskuzi o formě večerního programu. A byla to plnohodnotná debata, jak se o pár hodin později ukázalo. Prostě, kdo do krásné vily kde ZUŠ v Černošicích sídlí nedorazil ten velmi prohloupil :-). Barky totiž vymyslely a skvěle zahrály a zazpívaly krásný příběh o dětech, které v Černošicích jdou po neznámých, tajemných a zvláštních zlatých stopách z kopce Vráž až do prostoru umělecké školy. V čele průvodu byla viděna MŮRA GAMA, kterou doprovázel ŠAŠEK ŠEDÝ a SMRTIHLAV, občas se za stromem objevila i KOZA asi Róza :-) a nakonec všichni přítomní odhalili co jsou vlastně ty zvláštní zlaté stopy, ano na závěr se doplazili i ZLATÍ HADI. Zážitek to byl úžasný jak pro děti tak i pro jejich dospělý doprovod.

Po skončení koncertu kombinovaného s krásným místním příběhem, kterým nás vynikajícím způsobem provedla Evice Lvice, následovaly pro zájemce umělecké dílny pod vedením skvělých Lakomých Barek.

Společně jsme se naučili hrát a zpívat oblíbenou píseň Zlatí hadi s kvalitním dohledem a klavírním doprovodem Lakomé Barky Blanky :-)  a jeden vcelku velký, skoro zlatý, had i společnými silami vznikl v malířské dílně. Pozdě příchozí měli možnost okusit trochu z bubenického řemesla :-) pod vedením Dony Clary.

Co dodat závěrem, kdo nebyl jako by nebyl a hlavně nezažil. Kouzlo improvizace, příběh vymyšlený na míru, dekorace, koncert, malování, prostě paráda.

Ještě zbývá poděkovat zástupkyním ZUŠ Černošice za skvělé přivítání, za připravené občerstvení a za skvělou atmosféru. Díky. A doufám, že jsme se v Černošicích neviděli naposledy. © ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory