Festiválek ZUŠ Černošice a jeho významný host, klavírista Ivo Kahánek

K 10ti letému výročí, kdy se Základní umělecká škola Černošice přestěhovala do vily „U Kantůrků“ , významné a ceněné raně secesní stavby architeka Osvalda Polívky (1859-1931), připravila ZUŠ „Festiválek“, skládající se celkem z 8mi akcí, na nichž se podílí i město Černošice a ProKultura, o. s., který bude zahajovat „Koncert žáků ZUŠ současných i bývalých“ ve středu 19. 9. v 18.00 hod. v koncertním sálku zmíněné vily, kde sídlí ZUŠ Černošice (ul. Střední 403).

Na další akci, v úterý 25. 9. v 18.30 hod. konané opět v sále ZUŠ ve Střední ulici se černošickému publiku představí jeden z nejnadanějších českých klavíristů mladé generace Ivo Kahánek, který se v r. 2004 stal absolutním vítězem prestižní interpretační soutěže Pražské jaro, dále získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem aj.). I. Kahánek pravidelně vystupuje s předními českými i zahraničními orchestry. Vydal několik CD a pravidelně nahrává pro Český i zahraniční rozhlas. Posluchači se mohou těšit na skladby W. A. Mozarta, J. Brahmse, L. Janáčka a F. Chopina, sonátu J. Brahmse spolu s ním zahraje violistka Jana Vavřínková. Pro místní publikum to bude jistě nevšední zážitek, slyšet tak ojedinělou osobnost české klasické hudby přímo v Černošicích.

Co se týká dalších akcí v rámci Festiválku, černošické publikum se může těšit 7. 10. v 19.00 hod. na koncert barokní hudby, jenž budou interpretovat A. Poulová a V. Polívka, housle, J. Thuri, hoboj a Černošická komorní filharmonie (kostel Nanebevzetí Panny Marie, Komenského 1, Černošice), jenž pořádá Město Černošice. 19. 10. v 18.30 hod. se bude promítat dokumentární film významné české režisérky Drahomíry Vihanové „HUDBA NA PLÁTNĚ DOBY I FILMU“. Dokument natočený v 80. letech 20. století zachycuje klavíristu Františka Raucha, po promítání bude následovat beseda se samotnou autorkou D. Vihanovou. Dále je do festiválku zařazena audiovizuální přednáška BAROKNÍ ČLOVĚK A JEHO SVĚT (29. 10. v 17.30 hod., sál ZUŠ). Na festiválku se promítnou i kapely zuš – např.DECH BAND /jazz - swingová kapela ZUŠ Černošice/ (8. 11. v 18.30 hod., Club Kino, Fügnerova 263, Černošice). Svůj komponovaný pořad KRESBA SVĚTLEM A POHYBEM připravili pedagogové zuš M. Látalová a I. Látal (19. 11. v 18.00 hod., Sbor Církve Bratrské Hradecká 2192, Černošice-Vráž u Tesca). Celý Festiválek zakončí 19. 12. v 18.00 hod. KONCERT žáků ZUŠ „VÁNOČNÍ NÁLADY SE ZUŠ ČERNOŠICE“ (Sbor Církve Bratrské, Hradecká 2192).

Jelikož se všechny akce nevejdou do komorního prostředí sálku ve vile „U Kantůrků“, jsou některé koncerty a programy hrané i na jiných místech. ZUŠ Černošice, všichni spolupořadatelé a účinkující se budou těšit na všechny posluchače.

ZUŠ Černošiceklavírista Ivo Kahánek
© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory