Výtvarný obor


Letní FOTO tábor oddělení FOTO - Škola vidění: 9. - 13. 7. 2018, ZUŠ Černošice

Letní soustředění výtvarného oboru: 31. 7. - 3. 8. 2018, ZUŠ Černošice
Soustředění je koncipováno jako čtyřdenní výtvarný workshop, budeme přespávat ve škole, popřípadě na zahradě a vlastních stanech. Pro děti jsou připraveny snídaně, svačiny a večeře, na obědy budeme chodit do místní restaurace
Bolleta. V pátek 3. 8. k nám zavítá host MgA. Jan Vlček a budeme s ním malovat přes šablony na velké formáty i na trička. Malbě a tvorbě objektů se budeme věnovat po celé 4 dny.
Cena výtvarného soustředění je 1500,- Kč se vším všudy. Soustředění se hradí na místě první den soustředění.
Děti mohou přijít 31.7 v 17 hod do ZUŠ a vyzvednout si je můžete 4.8 v 11 hod dopoledne opět v ZUŠ.

Sebou děti potřebují oblečení na 4 dny, pláštěnku, holinky, toaletní potřeby, pyžamo, svoje poklady nebo
hry, spacák, karimatku, batůžek, lahev na pití, box na svačinu, malý deníček velikosti A5, tužku, kdo má stan, bude moci spát venku. Dva jiné stany budou k dispozici na místě.Děti mohou mít drobné kapesné např. na zmrzlinu atd.
Potřebujeme také potvrzení o zdravotní způsobilosti pobytu dítěte na soustředění. (stačí roční)

Zdravíme Hanka Poislová, Bára Tichá a Jan Vlček.

Historie a poslání výtvarného oboru
Když před půl stoletím vznikla Hudební škola v Černošicích, výtvarný obor se v ní nevyučoval. Ten zahájil svou činnost až po několika letech existence školy. Jeho zakladatelkou byla akademická sochařka paní Marie Borková.

Nezapomenutelné hodiny s úžasnou atmosférou dávaly dětem nahlédnout do tajů kumštu výtvarného i sochařského. Řada žáků se nadále věnuje sochařině a jde ve stopách své učitelky.

V roce 2011 nastoupila do výtvarného oddělení jako pedagog propagační výtvarnice Hana Poislová a v roce 2012 zastupující Iveta Plná.

Ve výtvarném oboru pracujeme s rozličnými technikami, malujeme, modelujeme, vytváříme grafické listy, věnujeme se keramice, využíváme dostupné materiály.

Hlavní důraz je kladen na osobitý přístup ke každému žákovi či žákyni. Citlivé sociální cítění s druhým člověkem, úcta ke stáří, láska ke své zemi, vztah ke zvířatům a přírodě – to vše se snažíme naučit děti zachytit v jejich pracích. Umět najít krásu v každého kousku dřeva či kamene, ať již z pohledu studijní kresby nebo modelace sochařské hlíny. Naší snahou je působit na každého žáka tak, aby vnímal, cítil, pozoroval své okolí s láskou ke všemu živému a všechny své pocity uměl výtvarně vyjádřit.

Ve výtvarném oboru pracuje kolem 90 dětí ve věku od 5 do 25 let. Účastníme se přehlídek prací VO ZUŠ s postupy do národního kola. Práce dětí zasíláme do mnoha výtvarných soutěží pořádaných Ministerstvem školství, Českým rozhlasem – Malujeme po síti...

Mnoho našich žáků vystudovalo výtvarné a grafické školy, architekturu nebo odborné řemeslné školy.

SHLÉDNĚTE BLOG VÝTVARNÉHO OBORU VŠENOR A RUDNÉ
http://zus-cernosice.webnode.cz

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory